پنجشنبه 5 بهمن 1391

 

 

 

 برنامه کنترل بیماری ایدز

  به منظور پیشگیری، کنترل و درمان بیماری های مراقبتی و ایدز در جامعه ، مراکزمشاوره بیماریهای رفتاری در دانشگاهها تشکیل شدند . این مراکز ، مراکزی هستند که قابلیت ارائه خدمات آموزشی ، مشاوره ، مراقبت و درمان و پیشگیری ، کاهش آسیب را بهافراد در معرض بیشترین خطر ابتلا و مبتلایان به HIV و مبتلایان به بیماری های مقاربتی را دارا می باشند .

 خدمات تشخیصی ، آزمایش ودرمان کلیه مبتلایان به HIV بامراجعه فرد به مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری رایگان می باشد.

 همچنین این افراد و خانواده آنان می توانند از خدمات بیمه درمانی رایگان نیز بهره مند شوند .

 آدرس مرکز مشاوره بیماری های رفتاری در کرج :

 کرج میدان آزادگان ابتدای بلوار کاج عظیمیه سمت راست ابتدای خیابان تختی

 تلفن : 32506547

 سایر اطلاعات آموزشی را می توانید در لینکهای مربوطه دنبال نمایید .

 

 برنامۀ کشوری مبارزه با بیماری‏های آمیزشی ( STI )

 نظام مراقبت بیماری‏های آمیزشی یکی از اجزای نظام مراقبت نسل دوم برای سندرمنقص ایمنی اکتسابی ( AIDS ) و ویروس نقص ایمنی انسانی ( HIV ) می‏باشد . علاوه براهمیت بیماری‏های آمیزشی و نظام مراقبت این بیماری‏ها در ارتباط با HIV/AIDS ، این بیماری‏ها بعلت عوارض کوتاه و دراز مدت و همچنین انگی که در بسیاری جوامع به همراه خود دارند به عنوان یکی از مشکل‏های پیش روی نظام‏های سلامت و توسعۀ انسانی قراردارد .

 یکی از اهداف اصلی این نظام مراقبت بیماری‏های آمیزشی شناسایی روند بروز وشیوع بیماری‏ها و عفونت‏های مختلف آمیزشی است که این امر با تکیه بر نظام‏های ثبت وگزارش‏دهی به عنوان یک ستون و مطالعه‏های اپیدمیولوژی در جمعیت عمومی یا جمعیت‏های خاص و تعریف شده بعنوان ستون دیگر انجام می‏شود .

بطور کلی نظام مراقبت عفونت‏های آمیزشی که برای کشور پیشنهاد می‏شود شامل چهار جزء اصلی است . نظام‏هایثبت و گزارش‏دهی سندرمی ، اتیولوژی ، مقاومت دارویی و مطالعه‏های اپیدمیولوژی وپایگاه‏های دیده‏وری

 

پنجشنبه 6 تير 1398   11:35:46
نظر شما در رابطه با مطالب ارائه شده در پورتال معاونت چیست؟
   
عالی
خوب
متوسط
ضعیف


بيشتر

تصویر ها